Чистка наслідків вірусних атак

Візьмемо стандартну ситуацію. Більшість людей навіть не задумуються чи є в них антивірус і чи взагалі він їм потрібен, поки одного дня щось не трапиться… Але буває що іноді вже пізно чухатися і горювати, потрібно з цим всім щось робити. Для початку потрібно перевірити всю систему на віруси, повичищати всю заразу. Щоб можна було уже після цього відновлювати систему і файли. Більшість вірусів антивірус не в змозі вилікувати і тому заражені файли ним просто видаляються. Винити антивірус в цьому не варто, він робить своє діло справно і як його зробили не одна сотня програмістів..

Як вірус заражає файли?

Уявімо що файл має вигляд цеглини. Що вірус з нею робить? Він або відгризає кусок файлу, простіше кажучи просто знищує, і замість цього куска приклеює себе. На вигляд повна ілюзія справності файлу але насправді так вже не є. Антивірус коли лікує, цей вірус просто віддирає і нищить. В результаті у нас все рівно залишається спорчений вірусом файл.

А як же тоді виглядає ситуація коли антивірус виліковує файл?

Уявляємо все ту ж цеглинку. Вірус в цьому випадку просто приклеюється до файла не пошкоджуючи його. Ясне діло що антивірус може його спокійно подіти і файл залишиться цілим і буде працювати далі.

Але в більшості випадків вірус коли попадає в систему робить в ній зміни, які антивірус ясне діло що просто не побачить. Наприклад у вас перестає працювати диспетчер задач, зникає корзина, якогось милого на дисках закінчується раптом пам’ять. При відкриванні браузерів інтернету у вас весь час вилізають рекламні сторінки які ви закривай не закривай все рівно наступного разу відкриються.

Це все є наслідки і є два варіанти з цим боротись

  • видалити всі віруси і переставити систему
  • або видалити віруси і над кожним нюансом сидіти, гратися і відновлювати кожну функцію.

Випадки у кожного бувають свої, і кожен приймає рішення своє.