Встановлення антивіруса

З появою Інтернету у більшості людей в даний час збільшилося число «заражень» комп’ютерів вірусами. Віруси – це шкідливі програми, які можуть знищити потрібну інформацію на комп’ютері, привести до збоїв в роботі, поломці комп’ютера. Часто людина не розуміє, що сталося з його комп’ютером: він просто не включається, або з’являються незрозуміло звідки непотрібні написи, або завантажуються програми самостійно – це все «справа рук» комп’ютерних вірусів.  Як мовиться, краще лікування – це профілактика.

АнтивірусиДуже багато сайтів в Інтернеті містять віруси. При відкритті їх комп’ютер попереджає, що файл, що відкривається, може пошкодити комп’ютер, але деколи ми не звертає уваги на це і відкриваємо його. Адже нам хочеться поглянути все интересное, що там є. І так вірус поселяється у вас на комп’ютері. І відбуваються якісь незрозумілі явища, завантаження, відео, яке ви не зберігали на комп’ютері.

Тому для того, щоб уберегти ваш комп’ютер від вірусів, люди придумали антивіруси.

Перші, найпростіші антивірусні програми з’явилися майже одразу після появи вірусів. Зараз розробкою антивірусів займаються великі компанії. Як і в творців вірусів, у цій сфері також сформувались оригінальні засоби;— але вже для пошуку і боротьби з вірусами. Сучасні антивірусні програми можуть знаходити десятки тисяч вірусів.

Антивірус — програма для виявлення комп’ютерних вірусів, а також інших небажаних (шкідливих) програм та відновлення заражених такими програмами файлів. Також антивіруси використовуються для запобігання зараження файлів або операційної системи шкідливим кодом.

Основні завдання сучасних антивірусних програм:

  • Сканування файлів і програм в режимі реального часу.
  • Сканування комп’ютера на вимогу.
  • Сканування інтернет-трафіку.
  • Сканування електронної пошти.
  • Захист від атак небезпечних веб-вузлів.
  • Відновлення пошкоджених файлів (лікування).

Багато людей думають що якщо поставлять два або більше антивірусів то буде кращий захист. Вони абсолютно не праві!! Ніколи такого не робіть! Мало того що у вас почне страшно повільно працювати комп’ютер так може навіть “злетіти” система і вам прийдеться пожинати наслідки і все ставити по новій: віндов програми драйвера, антивіруси ітд.

Поясню чому не можна:

  • Мало того, що вони удвох будуть робити одну й ту ж роботу по перевірці файлів, що вдвічі зменшить швидкість, так вони ще й будуть перевіряти один одного. А щоб все пройшло без глюків, потрібна дійсно потужна машина. Але найбільша кількість збоїв у такому випадку відбувається тоді, коли система завантажується.
  • Ще одним несприятливим моментом для системи є заданий сканування однієї з програм системи. Якщо в цей момент не виключити повністю другу програму, то почнеться щось. Одна антивірусна програма почне сканування в заданому режимі, а друга буде робити те ж у фоновому режимі і при цьому активно перевіряти всі функції перехоплення першою. Слід зазначити, що якість перевірки файлів при цьому буде або знижено, або зовсім зведеться до нуля.

Якщо вам справді потрібен супернадійний захист – то ставте комплекс: антивірус плюс фаєрвол. Антивірус буде перевіряти комп’ютер на віруси а фаєрвол буде слідкувати за підозрілою активністю та відслідковувати атаки з локальної мережі та Інтернет.