Налаштування мережевого обладнання

Мережевого обладнання на сьогоднішній день навалом. Бери гроші та йди купуй. Питання тільки в тому яке саме обладнанням потрібне вам і чи взагалі потрібне. Чому одне обладнання дороге, а інше має помірну ціну. І саме головне, як налаштувати те куплене обладнання. Від правильного професійного налаштування вашого обланання, залежить ваша спокійна та безперебійна робота.

З цими питаннями можете сміливо звертатися.

Настройка оборудования

А зараз ознайомимось з обладнанням яке зустрічається на сьогоднішній день:

Маршрутизатор (router) — електронний пристрій, що використовується для поєднання двох або більше мереж і керує процесом маршрутизації, тобто на підставі інформації про топологію мережі та певних правил приймає рішення про пересилання пакетів мережевого рівня (рівень 3 моделі OSI) між різними сегментами мережі. Їх є кілька видів:

  • маршрутизатор Ethernet – вхідний трафік подається по кабелю вита пара.
  • маршрутизатор ADSL – вхідний трафік подається по телефонній лінії
  • маршрутизатор USB 3G – вхідний трафік подається по технології мобільного зв’язку
  • маршрутизатор Wi-Fi – вхідний трафік подається по бездротовому каналу

Бездротова точка доступу (англ. Wireless Access Point) — центральний пристрій бездротової мережі, яку використовують для з’єднання між бездротовими клієнтами, а також для з’єднання дротового і бездротового сегментів (виконує функції моста між ними).

Мережева система зберігання даних (NAS) – являє собою комп’ютер з певним дисковим масивом, під’єднаний до мережі Ethernet за протоколом TCP/IP. Часто диски в NAS з’єднані у RAID масиві. Кілька таких комп’ютерів можуть бути об’єднані в одну систему.

IP-камера – цифрова відеокамера , особливістю якої є передача відеопотоку в цифровому форматі по мережі Ethernet і TokenRing, що використовує протокол IP. Будучи мережевим пристроєм, кожна IP-камера в мережі має свій IP-адресу .

Відеореєстратор – пристрій, призначений для запису, зберігання та відтворення відеоінформації.

IP-телефон, VoIP-телефон – телекомунікаційний пристрій, що забезпечує можливість голосового спілкування віддалених абонентів, що використовує в якості середовища для передачі голосу IP -мережу.

Мережевий адаптер – периферійний пристрій, що дозволяє комп’ютеру взаємодіяти з іншими пристроями мережі. В даний час, особливо в персональних комп’ютерах, мережеві плати досить часто інтегровані в материнські плати для зручності і здешевлення всього комп’ютера в цілому. Їх є кілька видів:

  • Мережевий адаптер Wi-Fi
  • Мережевий адаптер Fast Ethernet
  • Мережевий адаптер Gigabit Ethernet

Але і крім них є багато інших. Як телевізори з інтернетом, тюнери, фаєрволи ітд. Любий пристрій можна налаштувати, нікуди він не дінеться).