Діагностика неполадок

Диагностика компьютераБудь-який ремонт комп’ютерів, ноутбуків або серверів завжди починається з діагностики. Тому що перш ніж щось ремонтувати потрібно точно знати причину неполадки.

Діагностика системного блоку включає в себе перевірку стабільності роботи кожної його комплектуючих, шляхом багатоступінчастого тестування, з використанням спеціального обладнання.

 

Діагностика комп’ютера логічно розбивається на два етапи:

  • спочатку майстер діагностує несправність, на яку скаржиться клієнт – первинна діагностика комп’ютера буде тим швидше і точніше, чим більше інформації майстер отримає від клієнта, а саме, які дії проводилися за комп’ютером перед поломкою, які програми запускалася і які сайти відвідувались. Знаючи ці дані, майстру буде легше встановити причинно-наслідковий зв’язок і усунути несправність.
  • потім аналізує загальний стан комп’ютера – подальша діагностика комп’ютера вимагає досвіду, високої кваліфікації, а також набору необхідних програм та тестування обладнання. При діагностиці апаратної частини комп’ютера перевіряються показники датчиків температури, напруги, різні показники стану жорсткого диска та інші. Якщо комп’ютер не завантажується, то несправність визначається за сигналами BIOS або показником post-тестера.

Ремонт комп’ютерів повинен проводитися досвідченими майстрами. Самостійна діагностика комп’ютера здатна призвести до ще більш значних поломок, тому до ремонту потрібен серйозний підхід. Визначення дійсної причини поломки допоможе уникнути втрати інформації. По-друге, вірний «діагноз» – це запорука успішного і швидкого «лікування».

Діагностика комп’ютера включає перевірку цілісності операційної системи та роботи програм, а також аналіз системи на наявність вірусів і троянів. Перевіряються об’єкти з автозавантаження, контролюється відсутність системних бібліотек та встановлені критичні оновлення. Якщо система не завантажується, то майстер спробує відновити її, і тільки у випадку невдачі запропонує встановити заново. Якщо система періодично зависає або перезавантажувати, то це часто пов’язано з помилками в драйверах. Майстер допоможе виявити збійний драйвер і встановити нову версію. Збої бувають і з-за неправильної налаштування антивірусного захисту.