Очистка системи охолодження ноутбука.

Часто виробники ноутбуків не дуже піклуються про якісне тепловідведення елементів, що піддаються високим температурним навантаженням. Як правило, для поліпшення теплообміну між радіатором системи охолодження і кристалом чіпу материнської плати ноутбука, використовується термопаста і терморезинки.

У чому різниця між ними і чи є альтернатива?

Термопаста – використовується для заповнення найдрібніших зазорів, подряпин і збільшення загальної теплопровідності поверхні між радіатором та елементом який нагрівається. Досить часто навіть на око, поверхні не є ідеально рівними, а якщо поглянути на це неподобство під мікроскопом, то можна прийти в жах. Термопаста має дуже добру теплопровідність.

термопаста  для системы охлаждения ноутбука

Терморезинки – використовуються для заповнення набагато більших зазорів. Коли є розбіжність за рівнем, наприклад, між двома чіпами. І виходить, що пластина радіатора щільно лежить на першому чіпі, а до другого бракує – от тут то і приміняються терморезинки. Порівняно з термопастою – терморезинка має набагато гіршу теплопровідність. І чим вона товстіша – тим теплопровідність гірша.

 

 терморезинки  для системы охлаждения ноутбука

У зв’язку з цим, ніколи не можна замість терморезинки – навалювати шар термопасти, як це частенько зустрічається. Виробник міг би не використовувати терморезинки, але для цього необхідна набагато більша точність підгонки системи охолодження, а морочитися йому неохота, звідси й усі біди. Чи є альтернатива терморезінкам? Є!!

Це – мідні пластини. Відрізняються прекрасною теплопровідністю. Але, в більшості випадків, для даної заміни прийдеться добре потратити часу. Найбільша складність – це підібрати розміри так, щоб у кінцевому результаті система охолодження прилягала і не створювала лишнього тиску щоб не потріскались кристали кремнію.

Медные пластинки для системы охлаждения ноутбука