Прошивка BIOS

biosBIOS (англ. Basic Input/Output System — базова система введення/виведення) — є набором спеціальних підпрограм, які використовуються комп’ютерами для ініціалізації компонентів персональної платформи, необхідних для її первинного завантаження та подальшої роботи. Такими є процесор, системна логіка (чіпсет), оперативна пам’ять, клавіатура, відеокарта та інші.

Фактично, це — перше програмне забезпечення, що виконується процесором. Оскільки на початковому етапі завантаження комп’ютера зовнішні пристрої недоступні, BIOS, в загальному випадку, зберігається незалежним від живлення персональної платформи чином — в NVRAM-пам’яті (від англ. Non Volatile, — не тимчасова). Для цього, як правило, використовується одна або декілька спеціальних мікросхем — пристроїв постійного зберігання даних, які розташовані на системній платі.

Перепрошивка BIOS завдання не просте і робити цю операцію просто з наукового інтересу не варто, особливо, якщо ви не знаєте точно, що і як потрібно робити.

На цей рахунок є гарна приказка – “Не заважай техніці працювати”. Але іноді це єдиний спосіб реанімувати материнку або змусити її працювати, наприклад з новим більш швидким процесором, або відеокартою на яку витрачено половину зарплати і яка покликана покінчити з підторможуваннями на максимальному рівні в улюбленій грі. Але попередньо потрібно скласти план операції з відновлення BIOS, що б не було ніяких несподіванок і паніки. Непогано мати також і план “Б” на випадок невдачі.