Робота з жорстким диском

HDD

HDD – жорсткий диск, або Накопичувач на магнітних дисках, у комп’ютерному сленгу — «вінчестер», — магнітний диск, основа якого виконана з твердого матеріалу. У більшості ЕОМ виконує функцію енергонезалежного носія інформації (комп’ютерної пам’яті чи нагромаджувача інформації) з довільним доступом.

 

 

Що можна зробити з жорстким диском і яке обслуговування йому потрібне?

  • Розбивка жорсткого диска на розділи – кожен новий жорсткий диск з магазину потрібно підготовити для роботи у вашому комп’ютері. Тому що з прилавку магазину це просто “кусок заліза”). Щоб він таким не був потрібно його розбити на розділи: для операційної системи, для даних, програмного забезпечення ітд. Та і зручно зберігати дані на різних розділах. Та і коли прийде час переставити систему набагато більше шансів та і зручніше зберегти всі свої дані.
  • Вибір файлової системи – спосіб організації даних, який використовується операційною системою для збереження інформації у вигляді файлів на носіях інформації. Файлових систем дуже багато, але завдання у них всіх одне – організація збереження інформації
  • Форматування –  заключаєється в створенні (формуванні) структур доступу до даних, наприклад, структур файлової системи. В процесі форматуванні також може перевірятися і виправлятися цілісність носія і затираються всі дані.
  • Перерозподіл розділів – вас не влаштовують розміри ваших дисків? не проблема, із сучасним програмним забезпеченням можна змінити розміри і тип розділів без втрати інформації.
  • Проведення дефрагментації – процес оновлення та оптимізації логічної структури розділу фізичного диску з метою забезпечити зберігання файлів у неперервній послідовності кластерів. Зазвичай використовується у файлових системах FAT та NTFS. Після дефрагментації прискорюється читання та запис файлів, а відповідно і робота програм.
  • та інші задачі