Відновлення даних

Якщо ви випадково відформатували жорсткий диск або флешку, зацарапали CD/DVD чи випадково стерли свої дані – нічого не робіть з цими носіями і не користуйтесь комп’ютером в якому ці носії інформації. Чим менше ви після того щось робитимете з носіями – тим більше шансів відновити втрачену інформацію!!

vidnovlennja

Дані можуть знищитися в багатьох випадках:

  • форматування
  • видалення файлів вами або програмним забезпеченням яким необережно користувались
  • апаратними збоями і скачками напруги

Я можу відновити дані зза умов що носії фізично справні:

  • якщо це CD чи DVD – головне щоб він був цілий і не розломаний на частини)). Там де дрібні царапинки частина даних не вернеться але шанс врятувати всі інші зони є досить високий
  • якщо це флешка чи флешкарта – тут питання чи не згоріли мікросхеми і контроллери всередині від скачка напруги чи неправильного підключення. Частенько криве ПО нищить дані і файлову системему так, що дані на них діваються, наприклад як фото з фотоапараті..
  • якщо це – жорсткий диск – головне щоб була робоча механіка та електроніка. А з логічними неполадками можна боротися.

Фізичного ремонту і перепайки я не роблю, бо для цього треба високотехнологічне обладанання яке навіть не кожна фірма собі в спромозі його придбати. Так для прикладу. В жорсткому диску всередині розріджене і повністю ощищене повітря від частинок пилюки. На заводах при їх виготовлені HDD, люди весь час вдягнуті в одязі який покриває все тіло щоб ні волосся чи навіть маленьки частинки епідермісу не попали в повітря. Також там є системи очистки повітря які забирають частинки пилу щоб вони не попадали на диски жорсткого диску і не робили шкоду роботі.

Але то так в кількох словах. А кому цікаво і хоче більше інформаці – дивіться відео нижче: