Установка Windows

Розкажу коротко про ОС Windowsі про можливі підводні “каменюки” при виборі ОС та установці на комп’ютер. Правильна установка Windows – є залогом швидкої та безперебійної роботи вашого комп’ютера. Встановлення потрібне якщо ви купили новий комп’ютер, або ваша ОС вийшла з ладу і її потрібно перевстановити.

Як відбувається встановлення Операційних Систем? Я уже писав, читаємо – ТУТ.

Коротко розглянемо які Операційні Системи сімейства Windows використовуються на сьогоднішній день.

Microsoft Windows – узагальнююча назва операційних систем для Електронно Обчилювальних Машин , розроблених корпорацією Microsoft. Перші версії були не повноцінними операційними системами, а лише оболонками до ОС MS-DOS. Наразі, Microsoft Windows встановлена більш як на 90% персональних комп’ютерів світу.

xp_logoWindows XP (кодова назва при розробці – Whistler; внутрішня версія – Windows NT 5.1) – операційна система (ОС) сімейства Windows NT корпорації Microsoft. Вона була випущена 25 жовтня 2001 роек. Назва XP походить від англ. experience («досвід», «враження»).

Як на мене прекрасна ОС, старенька але досить швидка і прекрасно підходить для старих ПК. Правда легко виходить з ладу і дуже багато шлюків. Але в інтернеті на сьогоднішній день є рішення майже на всі нюанси та неполадки.

Підтримку Windows XP завершено. З 8 квітня 2014 р. підтримка та оновлення Windows XP недоступні.

7_logoWindows 7 (кодова назва під час розробки — Vienna) — назва передостанньої версії операційної системи Windows, котра вийшла 22 жовтня 2009 року, менше, ніж через три роки після випуску попередньої операційної системи, комерційно невдалої Windows Vista. Розробка Windows 7 під різними кодовими назвами велась з 2000 року. Над нею працювали 2500 осіб.

Вимоги до комп’ютера зразу більші, на старі ПК не бажано ставити. Бувають глюки і то різні, пройдений етап.

 

8_logoWindows 8 — операційна система (ОС) від компанії Microsoft для персональних комп’ютерів, включаючи домашні та офісні системи, ноутбуків, планшетів і домашніх театрів. Розробка Windows 8 почалася ще до випуску її попередниці, Windows 7, у 2009. Остаточно випущена для широкого загалу 26 жовтня 2012.

Не щастячко а не віндовс)). Як і полагається купа глюків, та незвичний інтерфейс жорстко налаштували користувачів проти нього. Не рекомендую.

8_1_logoWindows 8.1 — оновлення операційної системи Windows 8, що вийшло 17 жовтня 2013 року (попередньо анонсована дата — 18 жовтня).

Ось воно, 8.1 – уже можна ставити на ПК. Багато виправлень, мінімум глюків – рекомендую. Багато хто кричить що 8 – паршивий віндовс. Але – це вже не 8 а 8.1 версія. Можна так сказати із першим сервіс паком. Така і в мене стоїть.

 

 10_logoWindows 10 – операційна система (ОС) від компанії Microsoft для персональних комп’ютерів, ноутбуків, планшетів, лептопів-трансформерів і смартфонів. Windows 10 буде працювати на всіх сучасних гаджетах (смартфон, планшет, комп’ютер, ноутбук, телевізор та приставка). З виходом Windows 10 – масово почнеться встановлення нової ОС на всі комунікаційні пристрої. Реліз Windows 10 відбувся влітку 2015 року, а саме 29 липня в 190 країнах і 111-ма мовами.

Десятку можна порівняти із першою версією 8го віндовсу. Це є повністю тестова ОС. Користувачі її будуть цього не знаючи тестувати. Всі результати роботи, глюки будуть від правлятися в Microsoft для виправлення помилок. Так що – це одна з перших причин по якій не рекомендую її ставити. Під неї нема всіх драйверів, під новий DirectX ненаписані ще навіть ігри, так що швидкості не добавить. І саме прикре в цій ОС – це конфіденційність. Microsoft – не тільки знатиме всю інфу що ви набираєте на клавіатурі, а навіть знатиме паролі від роутерів ваших сусідів. Знатиме що ви шукаєте, всі ваші натискання клавіш фіксуються і віправлятимуться на сервера. І да, навіть відокартинка зі скайпа теж…

Категорично не рекомендую!!!